Катедра "Етнология" към Философско-исторически факултет на Пловдивски университет "Паисий Хилендарски". Доктор по социална антропология. Експерт общности, идентичности, култура.

Основни изследователски интереси в областта на дигитална антропология, културно наследство, антропология на детството, обучение в култура, визуална антропология. Съ-основател на Асоциация за култура, етнология и антропология “Медиатор”. Член на Международната асоциация за антропология на Югоизточна Европа (InASEA).

В проекта Светослава се насочва към дигиталните медии като фактор при представяне и предаване на културно наследство и като начин на разказване за трансформациите на селото. Светослава прави анализ на дигиталните разкази за живота на село и как се конструира периода на завръщане на село. От 2022 г. се занимава с координиране и популяризиране на дейностите по проекта. Повече може да научите в профилите ѝ в ПУ и  LinkedIn